Ëndërr

600 Lekë

Novela Ëndërr ka frymëzuar regjisorin e njohur Stenley Kubrick për të realizuar filmin e bujshëm Eyes wide shut me aktorët Nicole Kidman dhe Tom Cruise. Një eksplorim surreal i përmasave më intime të martesës. Kurioziteti i sinqertë i Fridolinit për seksualitetin e bashkëshortes nuk i kundërvihet dot xhelozisë dhe narcizizmit të tij të plagosur.

Autori:
Kategoria:
ISBN: 978-9928-175-64-9
Pesha: 149 g
Numri faqeve: 136

Përshkrimi

Novela Ëndërr ka frymëzuar regjisorin e njohur Stenley Kubrick për të realizuar filmin e bujshëm Eyes wide shut me aktorët Nicole Kidman dhe Tom Cruise. Një eksplorim surreal i përmasave më intime të martesës. Kurioziteti i sinqertë i Fridolinit për seksualitetin e bashkëshortes nuk i kundërvihet dot xhelozisë dhe narcizizmit të tij të plagosur.

Informacion mbi librin

Autori

Arthur Schnitzler

Cmimi

600 Lekë

ISBN

978-9928-175-64-9

Kategoria

Botime letrare

Nënkategoria

Dramë,Klasikë,Europa Krijuese

Koleksioni

Klasikët botërorë

Përkthyesi

Afrim Koçi

Titulli origjinal

Traumnovelle

Viti botimit

2015

Pesha

149 g

Numri faqeve

136